algi morskie

Czym są algi morskie? Algi morskie to mówiąc najprościej glony, gromadzące się w zarówno wodach słodkowodnych, jak i słonych. Jedne są mikroskopijnej wielkości, inne przybierają ogromnych rozmiarów. Ich atutem jest fakt, że zbierają w sobie minerały w postaci przyswajalnej dla ludzkiego organizmu. Są wspaniałym źródłem suplementacji. Znajdują zastosowanie w branży spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

algi morskie

 

Działanie alg morskich.

Algi morskie bogate są w ogromną ilość jodu, czym różnią się od pozostałych glonów. Oprócz niego obfitują również w: żelazo, potas, wapń, miedź, fluor, fosfor, cynk, magnez i mangan. Bez względu na to, z jakiego źródła wody pochodzą, wszystkie algi morskie obfitują w beta-karoten, witaminy: PP, K, A, C, E i B. Bywają również uzupełnieniem wegetariańskiej diety.

Najczęściej jednak algi morskie znajdują zastosowanie w kosmetyce i jako element suplementacji. W pierwszym przypadku algi morskie w proszku możemy zmieszać z wodą mineralną, w celu uzyskania tak zwanej papki, którą wygodnie nałożymy na skórę. Wybieramy interesujące nas miejsce: twarz, szyję, czy dekolt, pozostawiamy na piętnaście minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

Algi morskie mają również zdumiewające działanie w walce z cellulitem, więc maseczkę możemy również nałożyć na miejsca naszego ciała, które pokrywa. Algi morskie zawierają w sobie również kwas hialuronowy, dzięki czemu efekty maseczki na twarzy widoczne są niemal od razu. Skóra staje się wygładzona, bardziej ukrwiona i sprężysta.

Algi morskie w tabletkach wspomagają proces odchudzania. Dzięki wysokiej zawartości błonnika działają na trawienie. Dodatkowo w dużej mierze usuwają niepożądane toksyny z naszego organizmu. Ogromną zaletą alg morskich jest również fakt, iż obniżają poziom cukru we krwi, tym samym zmniejszając potrzebę łaknienia, dzięki czemu walka z nadprogramowymi kilogramami staje się dużo łatwiejsza.

Najpopularniejsze algi morskie.

Najpopularniejszymi algami morskimi, znajdującymi zastosowanie w farmacji i kosmetyce są spirulina i chlorella. Obie dostępne są w różnych postaciach, takich jak tabletki, proszek, czy algi morskie do picia. Tabletki używane są w suplementacji, jako wspomagacz odchudzania, zaś algi w proszku w kosmetyce. Te ostatnie- algi morskie do picia, możemy wyhodować sami w domu, do czego potrzebujemy samych kryształów japońskich, cukru, wody, rodzynek (można zamienić je na figi, lub morele). Do tego słoik, kawałeczek gazy i gumka recepturka i nasz cudowny eliksir będzie gotowy.

Skuteczność alg morskich.

Algi morskie ze względu na swoje wysokie właściwości dają niemal stu procentową skuteczność. Przy ich stosowaniu nie musimy obawiać się żadnych skutków ubocznych. Są całkowicie naturalne- lepszych więc suplementów nie możemy sobie chyba wyobrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *