Beta Alanine Drink – pierwszy na świecie napój z beta alaniną

Już kilka lat temu mówiono o wzroście poularności suplementów na bazie beta-alaniny, a zainteresowanie nią wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Za sprawą szybkości działania i niesamowitych efektów stała się jedną z najpopularniejszych metod wspomagania podczas różnych form aktywności fizycznej. Z powodzeniem jest stosowana przez profesjonalnych sportowców każdej dziedziny jak również amatorów spędzajacych czas na siłowni. 

beta alanina

Co to jest beta-alanina i jak działa?

Beta-alanina to związek chemiczny z grupy aminokwasów. Występuje głównie w produktach białkowych tj. jajach, mięsie, nabiale, a także w orzechach i fasoli. Niestety zawartość beta-alaniny w produktach spożywczych jest tak niska, że organizm osoby uprawiającej sport nie jest w stanie odczuć jej działania. Beta-alanina może być stosowana jako suplement lub jako składnik preparatów okołotreningowych.

Beta-alanina zmniejsza uczucie zmęczenia fizycznego, przyspiesza regenerację, zwiększa poziom azotu i cukrów transportowanego pomiędzy wątrobą, a mięśniami. W wyniku systematycznego stosowania beta-alaniny wydolność organizmu znacznie się poprawia.

Warto także zauważyć, że regularne dostarczanie organizmowi beta-alaniny poprawia kurczliwość mięśni, a to z kolei stwarza lepsze warunki stymulacji podczas treningu. Dzięki temu organizm ma większe możliwości budowy masy i siły mięśniowej.

Dla kogo przeznaczona jest beta-alanina?

Beta-alaninę mogą stosować zarówno osoby chcące zbudować masę mięśniową, zredukować masę ciała, budować siłę czy zwiększyć swoją wytrzymałość czy wydolność, jak i sportowcy niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej. Beta-alanina obecnie jest zalecana praktycznie we wszystkich sportach wydolnościowych i wydolnościowo-szybkościowych tj. pływanie, bieganie, sporty walki itd.

Beta Alanine Drink

Beta Alanine Drink to suplement diety w formie lekko gazowanego napoju o smaku grejpfrutowym. Może być stosowany przez każdą osobę pragnącą poprawić wyniki sportowe. Napój zawiera beta-alaninę i witaminę C.

Beta Alanine Drink opóźnia zmęczenie, przez co treningi mogą trwać dłużej, przyspiesza regenerację powysiłkową, poprawia kondycję, zwiększa zakres kurczliwości mięśni, wpływa na budowanie masy mięśniowej, zmniejsza uszkodzenia włókien mięśniowych podczas treningów.

Należy wypić jedną butelkę tj. 250 ml napoju Beta Alanine Drink tuż przed treningiem. Po spożyciu napoju może powodować uczucie mrowienia, jest to jednak nieszkodliwy efekt uboczny.

Napój Beta Alanine Drink dostępny jest na stronie www.activlab.pl

Dodaj komentarz