Dieta płynna – efekty, zasady, jadłospis

Gdy poczujmy, że nie potrafimy opierać się słodyczom, a nasza waga woła o pomstę do nieba to idealny moment by zdecydować się na dietę płynną.

Jak nazwa wskazuje, oparta jest na samych płynnych składnikach, co ma działanie oczyszczające i odtruwające. Jest łatwa w stosowaniu i można ją przeprowadzać za każdym razem, gdy przesadzimy z jedzeniem. Dieta pomaga usunąć z organizmu substancje niepotrzebne, wspomaga funkcjonowanie wątroby nerek, obciążonych tłustym i kalorycznym jedzeniem.

Proponowane napoje są bogate w składniki odżywcze, poprawiające pracę organizmu. Są niskokaloryczne dzięki czemu pozbywamy się tłuszczu i pobudzamy przemianę materii.

Rozpoczynając dietę płynną , na wieczór, który ją poprzedza, należy wypić szklankę zsiadłego mleka lub kefiru.

Dieta płynna zasady

Należy podkreślić, że dieta płynna jest bardzo skuteczna. W jej trakcie można pić do woli zarówno wody mineralnej jak i źródlanej. Rezygnujemy z palenia papierosów, kawy, czarnej herbaty, ale również nie używamy soli czy cukru.

Dieta płynna jadłospis

Na śniadanie jemy porcję sałatki warzywnej, łagodnie pobudzającej układ pokarmowy. Kolejnym posiłkiem powinny być warzywa duszone w niewielkiej ilości wody wraz z oliwą z oliwek. Następnie z biegiem czasu stopniowo wracamy do normalnego jadłospisu.

W diecie płynnej jemy jak najwięcej zup na wywarach warzywnych, pijemy świeże soki z owoców i warzyw, herbaty ziołowe, ciepłe mleko, zmiksowane z wodą ziarna zbóż. Co więcej, można przyrządzić prawie każdy produkt miksując go z ciepłym płynem. Taki posiłek można jeść praktycznie w dowolnych ilościach. Dla niektórych samo picie soków powoduje, że czują się znakomicie i nie brak im energii. Z kolei inni wolą bardziej pożywne „picie” i miksują warzywa czy ziarna zbóż.

Dieta płynna efekty

Dieta płynna dodaje nam energii. Należy ją stosować co najmniej razy w tygodniu, jednak czasowo nie powinien to być okres zbyt długi, ponieważ w ten sposób osłabimy organizm (np. spadek sił witalnych, koncentracji).

W diecie płynnej należy unikać napojów gazowanych, zakłócających trawienie. W związku z tym najlepiej pić własnoręcznie przygotowane soki z owoców czy warzyw, zwłaszcza tych niskokalorycznych.

Dodaj komentarz