Jak domowymi sposobami pozbyć się trądziku

jak domowymi sposobami pozbyć się trądzikuWielu młodym osobom trądzik spędza sen z powiek. Niekomfortowo przez ten wstydliwy defekt czuć się można w szkole, w pracy, na spotkaniu ze znajomymi i w wielu innych oficjalnych i mniej oficjalnych sytuacjach. Co ważne, walkę z problemem podejmuje wiele osób, jednak w dość nieodpowiedni sposób. Jak domowymi sposobami pozbyć się trądziku?

Wszystko to sprawia, że trądzik najczęściej znika na kilka miesięcy, aby powrócić później ze zwielokrotnioną mocą. Wiele osób, które zastanawiają się, jak się pozbyć trądziku, sięga po specyfiki pochodzące z nieznanych źródeł, których skuteczność nie jest potwierdzona.

Jak domowymi sposobami pozbyć się trądziku?

Takie działanie może jedynie pogorszyć wygląd skóry, co negatywnie wpływa na poczucie własnej wartości i pewności siebie. Przez lata drobne krosty, większe pryszcze i niepozorne, rozsiewające się wypryski uznawano za skutek uboczny dorastania, tłumacząc, że trądzik – wraz z wiekiem – mija.

Metody na trądzik

Nie zawsze tak jest. Istnieje wiele domowych sposobów na radzenie sobie z trądzikiem. Jak szybko pozbyć się trądziku? Z pewnością nie będzie to kwestia dnia czy tygodnia, jednak są na to domowe sposoby. Niewiele osób wie, że truskawki potrafią działać cuda i mają korzystny wpływ na skórę. Odżywiają, ściągają i likwidują bakterie, które są przyczyną powstawania wyprysków. Dlatego właśnie truskawki pojawiają się w składzie wielu kremów i środków kosmetycznych.

 pekajace naczynka krwionosne na twarzy jak leczyc

Truskawki zawierają dużo witaminy C oraz flawonoidów, zaś samym sokiem z tych owoców skutecznie można wybielić przebarwienia, rozjaśnić również piegi i leczyć trądzik. W walce z trądzikiem pomagają także drożdże piwowarskie bogate w witaminy z grupy B, w witaminę E, D oraz H.

Maseczka z drożdży na pryszcze

Drożdże zawierają także liczne składniki mineralne, proteiny i mikroelementy – selen i chrom, które regenerują naszą skórę. Domowa maseczka wykonana z drożdży zdziałać może naprawdę wiele. Dzięki niej skóra stanie się odżywiona i wzmocniona. Zabieg należy raz na jakiś czas powtarzać, używając do tego 2 dag drożdży i 2 łyżki mleka. Składniki wystarczy dokładnie wymieszać, nałożyć na twarz i po około 15-20 minutach zmyć drożdże i mleko ciepłą wodą.

Często zapominamy, że z trądzikiem walczyć można najprostszymi sposobami. Każdy ma w swojej kuchni miód. Na wypryski nakładamy niewielkie ilości naturalnego miodu i zmywamy po kilkunastu minutach ciepłą wodą. Wychodzi na to, że z trądzikiem uporają się ci, którzy mają kefir w lodówce. Sprawa, rzecz jasna, nie rysuje się tak łatwo, jednak pełen wapnia, witaminy B2, B1 i D oraz białka kefir również okaże się przydatny w walce z trądzikiem.

Kefir na trądzik

Okłady z kefiru wpłyną kojąco i regenerująco na skórę obciążoną trądzikiem. Warto spróbować także maseczki z jajek – ubijamy jajko z sokiem z połówki cytryny i maseczkę trzymamy na twarzy przez ok. 15 minut. Regenerujące działanie zawdzięczamy dzięki znajdującym się w jajkach witaminom: A, B, D, E i H oraz minerałom (fosfor, magnez, siarka, sód, potas, mangan, cynk, miedź, chlor, krzem, jod, fluor, żelazo).

Warto wspomnieć o pozytywnym działaniu soli z Morza Martwego oraz maseczkach zbożowych regenerujących skórę. Innym rozwiązaniem, dla osób nie mających zaufania do domowych sposobów są tabletki na pryszcze.

Wyszukiwane także pod hasłami: leki na tradzik ; sposob na tradzik ; maseczki na tradzik ; jak sie pozbyc tradziku ; tradzik leczenie ; co najlepsze na tradzik ; metody na trądzik ; jak leczyc tradzik ;

Dodaj komentarz