jak zatrzymać wypadanie włosówŁysina nie często jest do wyleczenia, dlatego trzeba być bardzo uważnym jeżeli chodzi o stosowanie cudownych środków na wypadanie włosów. Nie stwierdzono naukowych dowodów potwierdzających skuteczność witamin, składników mineralnych (takich jak cynk, żelazo, miedź), aminokwasów (np. cysteina i proliny), a rzeczywistość jest bardzo różna od wyników przytaczanych przez producentów takowych środków.

Tabletki na wypadanie włosów to jedyny sposób?

Jakiś czas temu wykonano badania, których celem było sprawdzenie efektywności niecodziennych terapii, czyli takich jak aromaterapia (mieszanki olejków eterycznych z tymianku, rozmarynu, lawendy) u osób, którym doskwiera łysienie plackowate. Wyniki bardzo zachęciły, ale z pewnością wymaga się przeprowadzania dalszych badań w celu skuteczności takowych alternatywnych metod leczenia. Do tej pory jednakże tabletki na wypadanie włosów są najbardziej efektywne.

Pozytywny środek na łysienie?

Minoksydyl, jest w płynie (Regaine, Minoximen, Aloxidil), czyli silny środek uzyskiwany na receptę, używany przez duży okres czasu na przykład w leczeniu nadciśnienia. Jego działanie w leczeniu łysienia androgenowego polega na obserwacji sporadycznego niekorzystnego wzrostu włosów u wielu pacjentów stosujących lek po to aby kontrolować podwyższone ciśnienie. Nie wiadomo jednakże, jak mechanizm powstawania tego zjawiska ma się do działania z lekiem i czemu zwiększa rozmiar mieszków włosowych.

 tabletki przeciw wypadaniu wlosow

Efekty można zauważyć jedynie po kilku miesiącach leczenia, ale kuracja musi trwać ciągle, gdyż jej zatrzymanie spowoduje znów ubytek włosów.

Skutki uboczne to przede wszystkim kontaktowe zapalenie skóry, miejscowe podrażnienie, świąd, suchość skóry a także wysypka. Często pojawiają się zawroty głowy i przyspieszenie tętna a także zmniejszenie ciśnienia krwi gdy się przedawkuje.

Włosy, albo seks

Finasteryd (Propecia) jest dostępny w tabletkach 1 mg do używania doustnego w leczeniu łysienia androgenowego. Wynalezienie potencjalnego wykorzystania w łysieniu było przypadkowe: lek używano najpierw w leczeniu powiększenia prostaty. Chorzy stosujący lek dostrzegli że w przeciągu paru miesięcy wzrost włosów i to sprawiło badanie stosowania leku przy leczeniu łysienia.

Finasteryd zatrzymuje tworzenie się hormonu powodującego utratę włosów. Połowie mężczyzn zaczyna odrastać owłosienie już po roku leczenia.

Lek powinien być przepisany przez lekarza i na początku trzeba wykonać badania prostaty, dlatego że kuracja może zamaskować mankamenty zdrowotne z nią związane.

Skutki uboczne kuracji tym specyfikiem powodują redukcję popędu płciowego, impotencję, także zniwelowanie ilości nasienia.

U kobiet w okresie rozrodczym lek jest w 100 procentach nieskazany z racji możliwości wystąpienia wad rozwojowych układu moczowo-płciowego u płodu.

Wypadanie włosów – kuracja

W wypadku łysienia plackowatego, kwas retinowy to jedna z substancji używanych w leczeniu przypadłości, ale realnie , w większości choroba trwa, to znaczy może się nawrócić. Wtedy trzeba iść do dermatologa lub innego specjalisty.

Wspomniane wyżej sposoby to farmakologiczne leczenie. Trzeba wiedzieć jednakże , że są także sposoby naturalne, za sprawą których nie powstrzyma się całkowicie łysienia, ale jest szansa na wzmocnienie struktury włosa i poprawienie ogólnego wyglądu.

Jeden komentarz

  1. skrzyp polny i zmiana szampony na regenerujący w moim przypadku pomogły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *